دوربین مداربسته تحت شبکه و روشهای انتقال اطلاعات

دوربین مداربسته تحت شبکه

شاید تصمیم گرفته اید یک خانه مناسب کرایه کنید و یا تصمیم دارید در محل اقامت خود یک اپارتمان شیک را دربیت در اختیار بگیرید.در اینجاست که به فکر رزرو یک اتاق یا خانه راحت می افتید.قطعا یکی از ویژگی های یک ساختمان مناسب نزدیک بودن ان به مراکز خرید و سینما و مکان های زیارتی میباشد.مهمانپذیرهای ایران سوئیت تمام این قابلیت ها را یکجا در اختیار شما قرار می دهند و همچنین تمام اپارتمان های ما نزدیک به مترو و وسایل نقلیه شهری می باشند. شرکت ایران سوئیت تمام تلاش خود را می کند تا مشتریان خود را از بهترین امکانات رفاهی در طول شبانه روز بهرمند سازد و انها بتوانند با خیال راحت در طول مسافرت از محل اقامت خود لذت ببرند.بالطبع تمام مشتریان ایرانی ما دوست دارند با خانواده خود در مکانی شاد و ارام مسافرت را سپری کنن. شما با اجاره اپارتمان مبله در تهران و یا مشهد و سایر شهرها می توانید از تخفیفات ایران سوئیت بهرمند شوید.تمام اپارتمان ها به صورت سوئیت و با تمام امکانات رفاهی در اختیار مشتریان قرار میگیرند و شما با خیال اسوده می توانید قبل از سفر رزرو خود را از طریق سایت انجام دهید.

به علت محدودیت زیاد در روزولشن تصویر دوربین های آنالوگ تیوی لاینی استفاده از دوربین های شبکه با سرعت بسیار زیادی در حال افزایش بود تا زمانی که دوربین های مداربسته آنالوگ نصل جدید به بازار معرفی شدند. این دوربین ها امکان دسترسی به روزولشن های بالاتر را برای دوربین های آنالوگ ایجاد کردند و یکی از بزرگترین نقاط قوت دوربین های شبکه را گرفتند. البته دوربین های شبکه همچنان امکانات بسیار بالایی در رویه های انتقال اطلاعات دارند که در این مطلب آنها را بررسی می کنیم.

انتقال اطلاعات از طریق آنتن های رادیویی

آنتن های رادیویی برد بالا معمولا انتقال اطلاعات را از طریق پروتکل های شبکه انجام می دهند. این موضوع به این معناست که در صورتی که بخواهید اطلاعات دوربین های آنالوگ را با آنتن رادیوی انتقال دهید ابتدا باید اطلاعات آنها را به وسیله ویدئو سرور به صورت شبکه در آورده و سپس آن را انتقال دهید در حالی که دوربین های تحت شبکه امکان اتصال مستقیم به این انتن ها را دارند و این موضوع باعث کاهش هزینه و عدم افت کیفیت در طول این انتقال خواهد شد.

انتقال اطلاعات از طریق فیبر

سیستم های انتقال فیبر نوری به صورت کلی برای انتقال اطلاعات شبکه طراحی شده اند. البته در گذشته برای دوربین های آنالوگ تیوی لاینی نیز مبدل هایی طراحی شده بود که امکان اتصال دوربین ها به فیبر از طریق این مبدل فراهم می شد و در طرف DVR نیز یک دکودر اطلاعات را دوباره به صورت آنالوگ در می آورد. مشکل اینجاست که سیستم های آنالوگ نسل جدید اعم از AHD، HDTVI و HDCVI امکان استفاده از این مبدل ها را ندارد و برای انتقال اطلاعات آنها از طریق فیبر شما عملا باید اطلاعات را تحت پروتکل های شبکه انتقال دهید (که نیاز به تغییر کامل اطلاعات دارد) و در طرف دریافت کننده نیز ضبط باید با سرور انجام گیرد. در سیستم های تحت شبکه تطابق کاملی با بستر فیبر وجود دارد به طوری که شما میتوانید به راحتی دوربین ها را وارد بستر کرده و از طرف دیگر تصاویر آنها را دریافت کنید.

 استفاده از سوئیچ ها و ایجاد انشعاب

یکی از نقاط قوت بسیار مهم در سیستم های شبکه امکان استفاده از هاب سوئیچ هاست. این سوئیچ ها امکان ایجاد انشعاب در هر محل را برای شما فراهم می کنند. این انشعابات میتوانند نقش مهمی در کاهش کابل کشی، کاهش هزینه های بستر و همچنین اجرای بی دردسر پروژه های بزرگ داشته باشند. همچنین از طریق استفاده از سوئیچ های مدیریتی امکان ایجاد محدودیت های دسترسی در شبکه داخلی برای دوربین ها وجود خواهد داشت که امنیتی شبکه مداربسته را به مراتب افزایش می دهد.

زبان روسی ، زبان انگلیسی ، زبان آلمانی ، زبان فرانسه